Eilėraščiai
Kaip kine
Vis greičiau ir greičiau gyvenimas bėga, jau turėjo uždusti, sustoti, bet ne - nesulėtinęs žingsnio klampoja per sniegą, o ištirpus ledams ima lėkt kaip kine. Vienas kadras – išdygo, kitas – sunoko, kol jie keičiasi, vysta ir byra žiedai. Prieš akimirką šoko ir mirė iš juoko, bet nenumirė, tik nusidažė juodai. Net pajuodęs gyvenimas didina tempą, krenta suodžiai ir lapai juodi ant visų, dieną veja naktis, o vaivorykštę lempa, - nesuspėjo prašvisti, žiūrėk, jau tamsu. Mirga įvykiai, pozos, raizgosi, pinas, dvokia prakaitu salėje, tvoskia karščiu. Nematyti vaizdai, nenuspėjamas kinas, - kuo jis bėga greičiau, tuo daugiau paslapčių.
Rudasis lokys
Guliu susirietęs irštvoje, šildausi savo kvapu, mintu savo syvais, iš delno dydžio lėkštutės ateina tragiškos žinios, kartu – sensacingi gandai apie visą pasaulį, plačiai nusidriekusį į keturis šonus ir nieko nežinantį apie šią neįšalusią irštvą neįžengiamoj girioj, kur veda tik vienas takelis, bet ir tas užpustytas.
Kiškynės saloje
Išmirusiam kaimelyje Kiškynės saloje gyveno dvi pavargėlės, augino jos triušius. Maitino juos kopūstlapiais, o pačios sau, beje, iš to, kas liko, virdavo barščius. Kai polaidžio galybė išlauždavo ledus, jų triušiai lipo sienom, daržely skendo rūtos… Gyvenimas tarp lyčių nebuvo joms saldus, tačiau ir neapkartęs, ne juodas kaip degutas. Jos niekam nerūpėjo, nebuvo giminių, kurie aguonoms žydint jų aplankyt atklystų. Jokių medžiotojų, jokių valdžios žmonių, jokių į salą atsibastančių turistų. Ar jos ten tebevargsta, deja, aš nežinau, vienatvės neatlaikiusios galėjo išsikelti. Kadaise toj saloj savaitę gyvenau, kol šiaip ne taip sulopiau kiaurą savo valtį.
Žąsys lietuje
Liūtis prapliumpa nežadėta, nelaukta, nebėr kada pasiekti savo olą, tad puola švelniaplaukė gyvata kiek kojos neša slėptis kur papuola. Stichijos siausmas suveja būrin visus, kas kruta, – ir draugus, ir priešus – po vienu krūmu, vargo kambarin ar po lapu gražuolės varnalėšos. Žavu, kad esama jėgos, kuri staiga nutilt ir nusižemint gena. Vien baltos žąsys kiemo vidury kaklus ištempusios linksmai gagena.
Supančiotos gėlės
Tris paras gėlės stovėjo supančiotos ir verkė tamsoj, jų dejonę girdėjo tik mažos muselės, atlydėjusios jas į seralį. Jos suprato, kad gėlės vergauja, puošdamos nykų gyvenimą. Bet kam tada pančiai, - gal bijoma, kad naktį jos išlakstys? Tai būtų gražu, jei gėlės kaip katės mėnesienos takais sugrįžtų namo į gėlynus…
Matanzas
Pavasarį, kai nubirę klevo žiedai užkloja takus ir žolynus ir išdažo senąjį parką gelsvai, vis nuklystu į tvoskiantį uostą Matanzą. Geležinkelio bėgiai, pastatai ir vagonai – tarsi apsnigta viskas, apnešta dulkėmis, gelsvomis lyg klevo žiedai. Ventiliatoriai ūžia, kaukia siurbliai ir sirenos, vaitoja dreba vamzdynai, geltoni debesėliai skraido mums prieš akis, kai kopiam į kraunamą laivą. O trapo viršuj šokoladinis bocmanas brūkšteli delnu per bortą, palaižo pirštą ir juokiasi – cukrus! Viskas paprasta – uostas apsnigtas cukrum, gelsvuoju kubietišku cukrum, - semk smėliuką nuo žemės ir saldink arbatą. Netgi po daugelio metų kiekvieną pavasarį, kai einu per nugeltusį parką, vis knieti brūkštelti delnu suoliuką ir palaižyti pirštus.
Mūsų miestelis
Gyčiui Padegimui
Tada miestely buvo dvi siuvėjos, viena šluba, kita pusiau akla. Vanduo per užtvanką pakalnėj liejos, ant kalno skambalavo mokykla. Malūnas nebedirbo, šulėj rodė kiną, po kino mergos šoko su mergom. Kas nepanoro eit į davatkyną, tas vasarą ropodavo vagom. Suprantama, bažnyčia raudonavo miestelio vidury kaip visada. Giedoriai gėrė, kunigas šveplavo, o vaistininkas buvo su barzda. Žmoneliai čia bučiavosi, čia pyko, - gyvenimas languotas kaip skara. Miestely buvo daug gražių dalykų, užvis gražiausia – kapinių tvora.
●
Jaunystėj amžini nesusipratimai dėl tų apnuogintų jausmų, o ypač dėl fantazijų. Iš lūpų virptelėjimo, iš krestelėjimo paausy jauna vaizduotė prikuria istorijų, su kuriomis varžytis įstengia tik sapnai. Gruoblėtas šarvas gelbsti ne visus, įkaitęs kraujas kūno gelmėse neleidžia pasinerti į nirvaną. Kuomet aistra įkalinta, jos proveržiai daug baisesni, jokie sapnai jiems neprilygsta. Jauna vaizduotė, nusidraskius drabužius, per pūgą lekia iš paskos pasivaidenusiam drugeliui.